Wysokie Zarobki – profesje z zakresu energetyki, na które jest popyt

Ach, górnictwo węgla kamiennego, w górnictwie lukratywną karierę, być może zaczęlibyście w 1960 roku. Jednak zmiany technologiczne, tak jak „przerzucanie” się na inne źródła energii, oraz zderzenie z rzeczywistością globalnego ocieplenia, sprawia, że inwestorzy i przedsiębiorstwa energetyczne będą z pewnością chciały przejść do czystej energii. Szkolenia i umiejętności będą konieczne do tego nowego segmentu pracy. Będzie to również bardzo bezpieczna ścieżka kariery, a wszystkie zawody na liście powyżej z pewnością nie zarabiają najniższej krajowej. Przyszłość czystej energii jest jasna, dlatego warto wybrać drogę kariery.

Architekci z zakresu Green Building

Zadaniem architektów jest projektowanie budynków, ale architekci z zakresu Green buldingu pracują mając na celu zrównoważenie użycia energii. Architekci muszą korzystać z najnowszych technologii do produkcji „zielonych” budynków i pracować na istniejących budynkach w celu dostosowania ich do standardów ekologicznych. Będą wykorzystywać każdą taktykę i technologię aby budynek był postrzegany jako przyjazny dla środowiska. Wszystko w oparciu u metody recyklingu materiałów budowlanych, oświetlenie LED, wykorzystanie paneli słonecznych, czy prądu na kartę.

Turbina wiatrowa – obsługa

Technik Turbin wiatrowych zajmuje się dokładnie tym, o czym mowa w nazwie, obsługą turbin wiatrowych. Odpowiedzialny jest, za, jakości turbin wiatrowych, naprawy i konserwację turbin. W ogłoszeniach o pracę na to stanowisko czytamy, że do obowiązków ponadto należeć będą: Zapewnianie wysokiej dostępności pracy urządzeń; Samodzielne przeprowadzanie identyfikacji awarii oraz przywracanie do pracy turbin wiatrowych; Serwis, konserwacja, naprawa turbin wiatrowych; Naprawy głównych elementów turbin wiatrowych; Dokumentacja przeprowadzonych prac serwisowych: raporty z przeprowadzonych prac, protokoły, listy kontrolne.

Naukowiec

Wiesz, te wszystkie dziwne nazwy produktów, jakie znajdują się w naszej żywności, szamponach, w zasadzie wszystko, czego możemy dotknąć, to efekt pracy naukowców? Ludzi, którzy rozumieją chemikalia, mogą nadać im pełno zastosowań. Naukowcy pracują z firmami, aby znaleźć zastosowanie i zaspokoić potrzeby chemiczne. Poszukiwanie nowych, tanich dróg dla wykorzystania właściwości chemicznych różnych materiałów.

Inżynier od materiałów

Inżynierowie materiałów, w zasadzie mają diagnozować i wdrażać materiały, które będą najlepsze da danej konstrukcji. Ocena, jakości i efektywności materiałów tak w skrócie można opisać zadania dla tej profesji. Są nimi również aktywne prowadzenie badań w poszukiwaniu nowych materiałów. Wyobraźcie sobie, że budujecie dom na trenach zalewowych, pomyślicie, a kto by się tak chciał budować, kto wyda pozwoli, aby postawić tam dom. A jednak, miasta się rozrastają, a nie wszystkie tereny mogą zostać zaadoptowane na potrzeby budownictwa, gdyż ważne jest dla nas jedzenie, a więc i tereny rolne. Zatem musimy poszukiwać nowych sposobów i materiałów.

Na rynku potrzeba elektryków

Elektrycy zajmują się wszystkimi urządzeniami, które wykorzystują energię elektryczną. Ich pracą jest zwiększenie efektywności produkcji energii elektrycznej, stałe badanie sposobów poprawy produktów i urządzeń, znajomość taryf energetycznych. Nie obejdzie się bez odpowiednich uprawnień, których w zakresie elektryki jest sporo. SEP G1, G2 i G3. Pełny zakres uprawnień typu SEP G1 (grupa 1 – pkt. 1-10), typu SEP G2 (grupa 2 – pkt. 1-10) typu SEP G3 (grupa 3 – pkt. 1-10). Na szkoleniu pojawiają się dodatkowo takie zagadnienia jak bezpieczeństwo i higiena pracy, jakie są niezbędne przy pracy na urządzeniach, instalacjach i sieciach elektroenergetycznych, ochrona przeciwpożarowa. Z licznymi uprawnieniami nie trudno zdobyć pracę w zakładzie energetycznym.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>