JAK POZOSTAĆ SKUPIONYM W PRACY?

Będąc w pracy bardzo często musisz robić wiele rzeczy naraz i być w wielu miejscach jednocześnie. Łatwo stracić orientację, a tym bardziej poczucie czasu. To wywołuje stres i niepotrzebne emocje. Podpowiadam, co zrobić, by nie tracić głowy i czuć w się w pracy świetnie.

Po pierwsze, zapamiętaj moment, w którym jesteś najbardziej produktywny. Poproś wtedy swoich znajomych z pracy, aby w tym momencie nie zadręczali Cię kolejnymi rzeczami do zrobienia. Niech odtąd ten moment stanie się Twoją rutyną. Gwarantujemy lepsze efekty w wykonaniu tego co najważniejsze.

Jeżeli masz wrażenie, że z czymś sobie nie radzisz i masz zbyt wiele spraw na głowie daj sobie kilka chwil, by odetchnąć. Odłóż telefon. Wyjdź na moment z biura, zrób sobie krótki spacer do sklepu, jeśli możesz, lub usiądź na kilka minut w parku. Wrócisz do biura rozluźniony i gotowy do kolejnych wyzwań. Pomagają też tzw. chwile na plotki, wszystko aby się na chwilę oderwać od pracy. Firmy takie jak Google, porównywarka cen EnergiaDirect.pl, Deloittle, wprowadziły dla pracowników tzw. strefy chillout. Od lat psychologowie zwracają uwagę szefów firm na to, iż warunki, w jakich wypełniają swoje obowiązki pracownicy, mają ogromny wpływ na efektywność ich działań.

Wypracuj u siebie zdrowotne rytuały. Zamiast kawy wypij herbatę ziołową, to ona zmniejsza stres. Imbir, goździki i cynamon gwarantują przypływ energii. Kardamon stymuluje układ nerwowy, podobnie jak głóg, lawenda i pomarańcza.

Zafunduj sobie mały masaż. Robiony własnymi rękami, sprawia tyle samo przyjemności co ten robiony przez profesjonalistów. Wymasuj kark, aby poczuć się lepiej. Jeśli nie jesteś do tego przekonany, wykonaj kilka skłonów. Pogodzenie ciała i umysłu jest sposobem osiągnięcia równowagi. Jedna godzina jogi zrelaksuje Cię i odpręży. Przed wyjściem z domu, weź ze sobą matę do jogi i luźne, elastyczne ubrania. Możesz ćwiczyć wszędzie, gdzie tylko znajdziesz odrobinę przestrzeni. Praktykowanie jogi jest ważne, bowiem pomaga radzić sobie ze stresem. To właśnie on jest naszym wrogiem i przeciwnikiem, który przyczynia się do naszych porażek i potknięć w życiu zawodowym i wpływa na życie prywatne. Oczyść swoje ciacho i duszę ze stresu. To takie proste!

Jeśli dopadnie Cię stresująca sytuacja w pracy, krzyżuj nogi i zamknij oczy. Obserwuj swój oddech i zobacz, jak reaguje Twoje ciało. Wdech i wydech. Powtarzaj co 5 sekund. Czas będzie ciągle stać w miejscu.

W chwili stresu, stajemy się czerwoni. Nie martw się, że będziesz czerwona w pracy, wystarczy przemyć twarz zimną woda a ona przywróci twój naturalny kolor twarzy. Kilka kropel kremu ze podkładem zharmonizuje twój odcień skóry.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>