Zabiegi na włosy

Oto dwie kuracje, które poprawiają stan włosów o wiele skuteczniej niż nałożona na nie odżywka. Podczas zabiegu wybraną metodą zrezygnuj ze stosowania urządzeń do stylizacji (suszarka, lokówka, prostownica) nie dość że wzrasta pobór energii elektrycznej. To jeszcze wysoka temperatura będzie niweczyć efekty pielęgnacji.

Laminowanie
To coraz popularniejszy zabieg, który przywraca włosom gładkość i blask. Potrzebujesz do niego zawierającej proteiny… żelatyny spożywczej. Zabieg utworzy ochronną warstwę wokół włosów, wygładzi nierówności w ich budowie. W 3 łyżkach wrzątku rozpuść łyżkę żelatyny i pozostaw na chwilę do zgęstnienia. Następnie dodaj łyżkę odżywczej maseczki do włosów. Przy bardzo długich włosach lepiej podwoić proporcje. Zwilżonymi w miksturze palcami przeciągaj po suchych kosmykach włosów. Nałóż na głowę foliowy czepek i ręcznik. Ciepło spowoduje szybsze wnikanie składników w strukturę włosa. Po 40-50 minutach dokładnie umyj włosy.

Olejowanie
Olej (kokosowy, migdałowy, oliwa z oliwek, lniany, rzepakowy) nakładany na włosy zapewnia im odbudowę i ochronę. Uzupełnia ubytki w łuskach włosowych. W ciągu kilku tygodni jest w stanie odbudować zniszczone pasma. Po kuracji stają się one lśniące i mocne. Na włosach (suchych lub wilgotnych) i skórze głowy rozprowadź olejek (na krótkie włosy wystarczy łyżka, na długie 2-4). Wykonaj delikatny masaż, załóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem. Szybszy sposób to zanurzenie włosów w misce z wodą z olejem. Po odciśnięciu pasm postępuj jak wyżej. Po 1-2 godzinach porządnie umyj włosy szamponem i nałóż na nie nawilżającą odżywkę. Olej możesz pozostawić na włosach nawet na całą noc. Taką kurację wykonuj nie częściej niż raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>