10 prostych sposobów, aby żyć mniej stresująco

Stres jest poważnym problemem dla wielu ludzi – skutkuje stanem ciężenia, tym, że stajemy się chaotycznym życiu domowym, zaczynamy się martwić i nabieramy złe nawyki takie jak niezdrowe jedzenie, palenie tytoniu i stany lękowe.Jeśli twoje życie jest pełne stresu, to wielki czas zrobić coś z tym fantem. Oto 10 sposobów, które możecie wykorzystać.

1. Jedno naraz

Jest to najprostszy i najlepszy sposób na rozpoczęcie redukcji stresu. Skoncentruj się aby robić dobrze jedną rzecz na raz. Wyczyść biurko, aby jego zawartość nie rozpraszała. Wybierz to, nad czym chcesz pracować. Trzeba napisać sprawozdanie? Zatem wyłącz, pochowaj telefony, wycisz powiadomienia o przychodzących wiadomościach e-mail, gdy pracujesz nad tym sprawozdaniem.

2. Uproszczenie harmonogramu

Gorączkowy harmonogram jest główną przyczyną wysokiego stresu. Uproszczenie poprzez zmniejszenie liczby zobowiązań w swoim życiu do skuteczna droga, nie bój się przyznać, że za dużo obowiązków nie jest korzystne dla ciebie. To nie wstyd i nie porażka, Harmonogram powinien składać się z kilku ważnych rzeczy każdego dnia, planuj jej tak, aby umieścić odstęp między nimi. Zejdź zawsze zostaw miejsce w swoim dniu na zabawę.

3. Ruszaj się

Czy może być coś lepszego niż być aktywnym – spacer, wycieczka, sport, biegi, joga. To nie musi być wyczerpująca aktywność, ale każda pomaga zmniejszyć stres. Tylko się rusz.

4. Opracować jeden zdrowy zwyczaj

Rzuć palenie, ugotuj coś zdrowego na kolację. Pij wodę zamiast słodzonych napojów. Jeden zwyczaj, wystarczy jeden zwyczaj.

5. Zrób coś uspokajająco

Co lubisz, która muzyka cię uspokaja? Dla wielu ludzi, może to być kąpiel, czytanie lub seks. Inni ludzie uspokajają się pracami domowymi, niektórzy ludzie lubią medytować, lub pospacerować wśród przyrody. Znajdź swoją aktywność, która uspokoi ci każdego dnia.

6. Uprość swoje finanse

Finanse mogą być czynnikiem stresogennym. Jest wiele sposobów ich uproszczenia. Automatyzacja oszczędności oraz automatyczne płatności za rachunki. Wydać mniej, zależy z czym się borykasz. Jakie są twoje finansowe problemy.

7. Baw się!

Baw się każdego dnia, nawet jeśli to tylko kilka minut. Znajdź czas na rozrywkę. Taniec, zabawa z dziećmi lub kotem, upiecz ciasto.

8. Bądź kreatywny

Zabierz się twórczą działalnością, to kolejny świetny sposób na odstresowanie i zapobiegnie stresowi. Ja lubię pisać tak powstał ten blog, ale inni lubią malować tworzyć muzykę lub ceramikę.

9. Rozmawiaj

Rozmowa z kimś bliskim skutecznie pomoże się rozładować. Nie masz nikogo z kim możesz pogadać zaloguj się na forum lub portalu społeczościowym. Zapisz się na kurs językowy albo na takie zajęcia, które cię interesuje może poznasz kogoś z kim będzie można porozmawiać.

10. Bądź punktualny

Spóźnianie się jest stresujące, dlatego tak planuj dzień aby się nie spóźniać.

1 komentarz do "10 prostych sposobów, aby żyć mniej stresująco"

  1. Odpowiedz

    ja sie relaksuje jazdąna rowerze

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>