Krem z filtrem UV – klika sposobów na jego działanie

SEKRETY URODY – Jakie błędy popełniasz
Wakacje, urlopy i znowu gorączki, oraz poparzenia słoneczne. Niby wiesz, jak chronić się przed słońcem, używasz kremu z filtrem, ale zawsze stan twojej skóry nie jest dostateczny.

Filtr to podstawa
Wysokość filtru musisz dopasować do koloru skóry. Im jest ciemniejsza, tym ma wyższy fototyp i lepiej broni się przed słońcem. W naszej szerokości geograficznej przeważa fototyp I lub II. Nasza cera jest jasna, oczy niebieskie lub piwne, a włosy blond. Taka skóra trudno się opala i łatwo ulega poparzeniom, więc trzeba ją chronić filtrem SPF 50+ lub 30. Jeśli masz ciemniejszą karnację, możesz stosować SPF 15-25. Pamiętaj, że bliżej równika słońce działa silniej, dlatego w Hiszpanii stosuj wyższe filtry niż na Helu, a wybierając się do krajów Afryki poza filtrem ubieraj się w okulary i kapelusze.

DOBRE NAWYKI TO PODSTAWA
Nie opalaj się między 11 a 15. Słońce jest wtedy najsilniejsze i najłatwiej o oparzenia. Chroń skórę nie tylko kremem, ale też odpowiednim ubraniem. Noś przewiewną koszulkę, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Nie wystawiaj na słońce dzieci do trzeciego roku życia. Zawsze smaruj malucha kremem z wysokim filtrem.

Błędy jakie popełniasz
1. Nakładasz mało kremu. Badania pokazują, że ten błąd popełnia aż jedna czwarta z nas. Tymczasem by krem dawał taką ochronę jaką deklaruje producent na opakowaniu, trzeba nałożyć 2 mg kosmetyku na 1 cm kw. skóry. Na całe ciało potrzebujesz więc około sześciu łyżeczek kremu. Szczególnie starannie nakładaj go na uszy, odkrytą skórę głowy, kark, kolana i stopy. Często zapominamy o tych miejscach, a bardzo łatwo ulegają one poparzeniom.

Plastry na słońce, z badań wynika, że nie umiemy dobrze chronić się przed słońcem. Pomóc może plaster UV. Naklej go na odkrytą skórę, ściągnij specjalną aplikację na telefon i regularnie skanuj nim plaster. Otrzymasz informacje jaki filtr wybrać i kiedy go znów nałożyć. Plaster można dostać bezpłatnie w wybranych gabinetach dermatologicznych. Więcej informacji na stronie producentów tego wynalazku. Warto sprawdzić jaki filtr potrzebuje nasze dziecko.

2. Filtr nakładasz za późno. Większość z nas nakłada krem z filtrem na plaży, a kosmetyk musi pobyć na naszej skórze przynajmniej 30 minut, by zacząć działać. Dlatego krem z filtrem należy nakładać przed wyjściem na plażę. Pamiętaj, że smarować trzeba się co dwie godziny i po każdym wyjściu z wody. Nawet wodoodporny krem może zmywać się aż w 50 procentach. Po kąpieli w morzu weź prysznic, albo wytrzyj się mokrym ręcznikiem, kryształki soli działają jak soczewki i sprzyjają poparzeniom.

3.Stosujesz krem z zeszłego sezonu. Krem z filtrem ma bardo krótki termin ważności. Niby na opakowaniu widać, że termin jeszcze nie minął, ale właściwości kremu już tak. Krem z filtrem, który przez dwa tygodnie leżał w słońcu na plaży, traci część swoich właściwości ochronnych. Nowy kosmetyk to pewność, że wakacje będą udane.

4. Nie używasz filtrów, bo nasilają trądzik. Na rynku są obecne kremy, które pomagają i na to schorzenie. Warto więc pytać o krem dopasowany do naszych potrzeb. Mają lekką konsystencję, nie powodują świecenia i nie zatykają porów. Warto ich używać, bo trądzik nie lubi słońca, a nie wszyscy o tym wiemy. Mimo że na początku lata się wycisza, jesienią atakuje ze zdwojoną siłą. Lepiej więc odpuści sobie opalanie i postawić na muśnięcie słońcem przy aktywności fizycznej.

5. Mylisz kolejność. Twoje ciało ma na sobie istną powłokę, zapamiętaj kolejność nakładania. Pierwsze jest serum, krem nawilżający lub przeciwzmarszczkowy, a na koniec krem z wysokim filtrem. To właściwa kolejność nakładania kosmetyków. Kremy smarujemy albo wklepujemy, tylko taka aplikacja skutecznie pomaga i sprawia, że skóra w pełni skorzysta z ich składników i będzie dobrze chroniona przed słońcem.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>